Eficient Conta - Cariere

Cariere

INSPECTOR RESURSE UMANE:

Responsabilitati:

- Intocmirea contractelor individuale de munca si a actelor aditionale;
- Elaborarea de diverse adeverinte pentru salariati;
- Administrarea bazei de date cu angajati;
- Intocmirea, verificarea si transmiterea de rapoarte si situatii catre superiori;

- Gestionarea documentelor aferente procesului de salarizare si administrare de personal;
- Asigurarea formalitatilor referitoare la angajari, modificari contractuale si incetare a raporturilor de munca;
- Transmiterea in REVISAL a tuturor modificarilor contractuale in termenele specificate de legislatie;
- Monitorizarea permanenta a schimbarilor legislative in domeniu;
- Operarea in aplicatia software a modificarilor referitoare la salarii, prime si bonusuri, concedii medicale, angajari si incetari contracte de munca si derularea procesului de salarizare;
- Verificarea calculului salarial si pe cel al contributiilor salariale;
- Verificarea si transmiterea declaratiei 112;
- Pregatirea si furnizarea documentelor solicitate de angajati;
- Programarea controlului de medicina muncii pentru salariatii companiei;
- Furnizarea de informatii si documentele solicitate de angajati;
- Administrarea dosarelor de personal.

Cerinte:

- Studii superioare;

- Experienta in resurse umane- minim 6 luni;
- Bune cunostinte de legislatia muncii;
- Cunostinte de legislatie in domeniul salarizarii si a raporturilor de munca;
- Cunostinte foarte bune MS Office si Revisal;
- Abilitati foarte bune de comunicare;
- Capacitate de lucru cu termene limita;
- Confidentialitate;

- Experienţă în calcul salarial şi activităţi administrative HR;

- Abilităţi bune organizatorice şi sistematizare;

- Creativitate, auto-organizare, viziune de ansamblu.

CONTABIL- PUNCT DE LUCRU AFUMATI, ILFOV

Responsabilitati

Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor
Inregistarea documentelor contabile (clienti, furnizori, banci, casa, deconturi de cheltuieli etc.)
Evidenta amortizari, stocuri, obiecte de inventar
Verificarea registrului de casa, jurnalelor de cumparari, respectiv de vanzari
Inchidere TVA, calcul impozit pe profit
Elaborarea balantei de verificare
Intocmirea si completarea registrelor contabile si fiscale obligatorii
Respectarea legislatiei in vigoare si documentarea permanenta cu privire la modificarile legislatiei in domeniul contabil si al fiscalitatii
Tine legatura cu clientii in ceea ce priveste atributiile ce-i revin.

Cerinte

Absolvent al unei facultati de profil economic;
Minim 3 ani experienta in domeniu;
Cunostinte temeinice de contabilitate;
Cunostinte foarte bune operare PC – MS Office (Excel, Word, Outlook Express), Saga;
Cunoasterea programului Transart constiuie avantaj, intocmirea declaratiilor INTRASTAT, declaratiilor pentru A.F.M.
Intocmirea decontului de TVA si a declaratiilor privind obligatiile la bugetul de stat (Declaratiile 300, 390, 394, 112, 100);
Persoana corecta, ordonata, responsabila, sociabila si orientata spre nevoile clientului;
Gandire analitica.

Toti cei interesati ne pot trimite CV-urile la urmatoarea adresa de mail: contabilitate@eficientconta.ro.

NOUTATI

Adeverinta de vechime - 27/11/2016

Incepand cu data de 28.11.2016, conform HG 877/2016 pentru modificarea și completarea HG nr. 500/2011 privind registrul general de evidență a salariaților și pentru aplicarea unitară a unor dispoziții legale, la incetarea activitatii in munca a salariatului

   Detalii...

Calendarul Fiscal - Decembrie 2016 - 25/11/2016

În termen de 15 zile de la data de când nu se mai realizează venituri
Depunerea Declaraţiei de înregistrare în evidenţa persoanelor fizice care nu realizează venituri, precum şi pentru stabilirea obligaţiilor de plată a contribuţiei de asigurări sociale de sănătate

   Detalii...